Tydzień moich błędów cz. 4

Tydzień moich błędów cz. 4

Tydzień moich błędów cz. 4Fotelik samochodowy na przednim siedzeniu ? ❓❓Zagłówek na połowie głowy ? ❓❓Używany fotelik z niepewnych źródeł ? ❓❓Tak wszystkie te błędy i ja popełniłam…Dlaczego zakup fotelika używanego może być niebezpieczny ? Co zrobić z fotelikiem po kolizji lub wypadku ?Które miejsce w aucie jest najbezpieczniejsze dla dziecka ?Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w filmie ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

Opublikowany przez O fotelikach Piątek, 16 października 2020

Fotelik samochodowy z przodu ? Bez zagłówka? O zgrozo używany, zakupiony z niepewnych źródeł ?

Tak. Niestety i ja w ten sposób woziłam moje dziecko, znów zabrakło osoby, która powie w jaki sposób bezpiecznie przewozić moje dziecko.

Więc Anastazja jechała z przodu, z zagłówkiem na połowie głowy, pewnie z niedociśniętą uprzężą i w zbyt luźno zamontowanym foteliku, za moją nie wiedze podczas wypadku mogłaby przepłacić swoim zdrowiem a nawet życiem.

Dzieci powinny podróżować na tylnej kanapie auta, szczególnie na środku jeżeli możemy zamontować tam fotelik, ale to tylna kanapa jest najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci.

Kupując fotelik samochodowy używany, z niepewnych źródeł nigdy nie będziemy pewni czy ten fotelik nie brał już udziału w wypadku i czy nie uratował już dziecka. Jeżeli tak było, może on nie zapewnić ochrony po raz drugi, w tym wypadku może nie uchronić naszego dziecka.

I mimo, że nie widać wad, uszkodzeń czy złamania fotelika gołym okiem, nikt nie da pewności, że i z jego wnętrzem jest również w porządku.

Producenci wyraźnie zaznaczają, wymieniamy fotelik po każdej kolizji powyżej 10 km/h. Taki fotel wyrzucamy, odcinając uprzednio uprząż, aby ktoś nie świadomy nie pokusił się o dalsze jego użytkowanie.

Jeżeli już trzeba wybrać fotelik używany, niech będzie on tylko z wiarygodnych źródeł, np. od najbliższej rodziny. O ile nie będzie miał on 10 czy 15 lat, ponieważ i foteliki mają swój termin ważności.

Ze względu na te wszystkie rzeczy tak ważne jest, aby dokładać wszelkich starań co do wyboru fotelika samochodowego dla dziecka, przecież to właśnie on ma uratować zdrowie a nawet życie naszego dziecka.

O fotelikach