Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz. 2

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego – cz 2

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz 2 ???Pasy bezpieczeństwa ratują nasze życie ! ???Dlatego tak ważne jest, aby każdy kto podróżuje autem je zapinał. ☝️☝️☝️Kto z Was nie ruszy autem dopóki nie zapnie pasów bezpieczeństwa ❓❓A kto nie ruszy dopóki wszyscy pasażerowie nie zapną pasów ❓❓Osoby podróżujące na tylnym siedzeniu bez pasów są zagrożeniem dla osób z przodu, o tym mówię tu w filmie ⬇️⬇️⬇️A tu ⬇️⬇️⬇️ przesyłam link z crash testu https://www.youtube.com/watch?v=y3InF19dzlMCrash test Z i BEZ pasów ⬇️⬇️⬇️https://www.youtube.com/watch?v=d7iYZPp2zYYA tu filmy bez pasów w kolizjach i wypakach ⬇️⬇️⬇️https://www.youtube.com/watch?v=jCD6jxGa6T0Zapinajmy Pasy Bezpieczeństwa dla ochrony nas samych, nie tylko dla przepisu i nie tylko do uniknięcia mandatu ???Pan policjant ??? wystawiający za brak pasów mandat nie uratuje nas podczas wypadku, ale pasy już tak ( nie ma ikonek na pasy bezpieczeństwa chyba ?‍♀️?‍♀️)Nie w strachu pasy zapinajmy a w trosce o swoje życie ????

Opublikowany przez O fotelikach Wtorek, 22 września 2020

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego – cz. 2

Dziś chciałabym powiedzieć o pasach bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa ratują nasze życie i po to zostały stworzone !

Dzięki zapiętym pasom  bezpieczeństwa mamy o wiele więcej szans na przeżycie wypadku lub wyjścia bez szwanku z kolizji.

Zapięcie pasów to nie tylko ochrona przed mandatem ale to przede wszystkim ochrona naszego zdrowia a nawet życia.

Podczas wypadku działają na nas ogromne sił i tylko pasy bezpieczeństwa połączone z poduszką powietrzną mogą nas uratować.

Pasy bezpieczeństwa musimy zapinać wszyscy kierowcy, pasażerowie siedzący z boku, pasażerowie siedzący z tyłu, kobiety w ciąży i mimo przepisu zezwalającego kobiecie w widocznej ciąży podróżowanie bez pasów, ja namawiam kobiety w ciąży do zapinania ich dla własnego bezpieczeństwa a do tego służy adapter pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Oczywiście zapinamy dzieci starsze w fotelikach na pas samochodowy a młodsze w uprzęży własnej fotelika. Pamiętajcie, aby zaciągnąć uprząż tak mocno jak potraficie.

Samochód poruszający się z prędkością 80 km /h podczas zderzenia z inną przeszkodą bardzo szybko wytraca swoją prędkość, ale człowiek dalej porusza się z tą prędkością również do momentu zetknięcia się z innym elementem.

Od nas tylko zależy czy będą to pasy bezpieczeństwa, kierownica, kokpit czy szyba albo wybuchająca poduszka powietrzna z prędkością 300 km / h.

Celowo również wspomniałam o zapięciu pasów przed osoby podróżujące na tylnych siedzeniach. Podczas wypadku czołowego osoby podróżujące z tyłu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zgniotą i zmiażdżą osobę podróżującą z przodu, mimo że ta miała zapięte pasy bezpieczeństwa.

Mitem jest więc twierdzenie, że ochronę stanowi fotel przedni dla osób podróżujących z tyłu. Mitem jest również to, że lepiej jest wypaść przez okno niż zapiąć pasy. Nieprawdą również jest to, że jesteśmy w stanie zaprzeć się o którykolwiek element auta podczas wypadku.

 

Pasy zapinamy prawidłowo przez środek barku, środek klatki piersiowej oraz część biodrowa pod brzuchem.

Uderzenie w naprężony pas biodrowy zgniata tkanki miękkie w brzuchu co z  kolei skutkuje rozerwaniem aorty na skutek gwałtownego wzrostu ciśnienia w krwi.

Wypadki aut nie zdążają się zawsze idealnie prostopadle. Zazwyczaj są to zderzenia pod kątem. Pas samochodowy utrzymuje nas w miejscu i chroni przed odrzuceniem w przeciwnym kierunku.

Podczas dachowania to również pas bezpieczeństwa trzyma nas w miejscu, abyśmy nie przemieszczali się po całej kabinie auta uderzając w każdy możliwy element.

Zapinajmy pasy bezpieczeństwa, ale dla siebie samych, dla własnej ochrony zdrowia i życia a nie tylko dla uniknięcia mandatu.

O fotelikach