Tydzień Bezpiecznego Doroslego – cz 1

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz 1

Od dziś w punkcie 🔥🔥O fotelikach🔥🔥 zaczynamy Tydzień Bezpiecznego Dorosłego 💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪Były już tygodnie Bezpiecznego Malucha, Staszaka i Noworodka, ale i o nas dorosłych również trzeba dbać podczas podróży autem 🧡🧡🧡Zastanawialiście się nad swoim własnym bezpieczeństwem wsiadając do auta ? 🤔🤔🤔 Przed podróżą na wakacje ? Przed podróża do przedszkola ? Przed podróżą do pracy ? Co sprawia, że jesteśmy bezpieczniejsi w samochodzie ? Jakie zadanie ma zagłówek ❓❓❓Jak ustawić poprawnie fotel ❓❓❓Jak ustawić poprawnie oparcie fotela ❓❓❓Jak zapiąć poprawnie pasy bezpieczeństwa ❓❓❓Służę pomocą 🤗🤗🤗 wszystkie odpowiedzi znajdziecie TU ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️Zapraszam na Tydzień Bezpiecznego Dorosłego 🧡🧡🧡

Opublikowany przez O fotelikach Poniedziałek, 21 września 2020

 

Zaczynamy w O fotelikach Tydzień Bezpiecznego Dorosłego, były już tygodnie bezpiecznego Starszaka, Malucha i Noworodka, więc i bezpiecznego dorosłego zabraknąć nie może.

Chciałabym zacząć od pozycji zagłówka. Dlaczego tak ważne jest poprawne ustawienie zagłówka ? Dlatego, że zagłówek chroni naszą głowę przed odrzuceniem jej w tył, co narażałoby nasz kręgosłup i kręgi na poważny uraz. Podczas nawet najlżejszych stłuczek, może dojść do urazu odcinka szyjnego.

Zagłówek ustawiamy odpowiednio koniec jego wysokości do czubka naszej głowy.

Ustawienie fotela jest również istotnym elementem, fotel przesuwamy do przodu tak, aby po wciśnięciu sprzęgła do końca, zgięcie pod kolanem było w powietrzu, co pozwala nam na zgiętą pozycję nogi.

Wyprostowana noga podczas wypadku, kiedy zaprzemy się o sprzęgło może wybić staw, miednice lub inne konsekwencje.

Kolejną rzeczą jest ustawienie oparcia. Oparcie ustawiamy pionowo, tak abyśmy mogli oprzeć się łopatkami o nie i wyciągając ręce nad kierownicę, nadgarstki były na górnej części kierownicy.

Oczywiście zapinamy pasy bezpieczeństwa przez środek barku, środek klatki piersiowej oraz część biodrową pod brzuchem, tak zapięte pasy bezpieczeństwa zaciągamy od góry, aby zredukować pozostały luz.

Zapraszam na Tydzień Bezpiecznego Dorosłego

Bezpiecznych podróży

O fotelikach