Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz. 3

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz 3

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz 3 💪💪💪Dziś mówię o poduszce powietrznej, która jest po to, aby ratować nasze życie 🦸‍♀️🦸ale tylko w połączeniu z pasami bezpieczeństwa, bez nich jest ogromnym zagrożeniem 😱😱😱Wybuch poduszki jest ogromnym hukiem, wybuch jest z prędkością około 300 km / h, a napełnienie całkowite w około 30 ms, nikt chyba nie chciałby zetknąć się z takim ogromem prędkości prawda ? Dlatego pasy przytrzymują nas, co pozwala na zetknięcie się już z otwartą poduszką z której zaczyna ulatywać gaz, i która nas zamortyzuje. Bardzo ważne jest również to, że kategorycznie NIE WOLNO trzymać nóg na desce rozdzielczej, ta podczas wybuchu połamie nogi 🦵🦵🦵 znajdujące się na desce 🤕🤕🤕Nie wierzysz ? Proszę tu link do testu wybuchu z manekinem ⬇️⬇️⬇️https://www.youtube.com/watch?v=9E_N_RGuIPATu link do historii kobiety, która trzymala nogi na desce i podczas kolizji wybuchła poduszka ⬇️⬇️⬇️https://www.youtube.com/watch?v=VKYfLck8mkUA tu trochę z humorem, oczywiście odradzam testowanie tego na swojej dziewczynie czy żonie 😁😁😁https://www.youtube.com/watch?v=kjIy_JSpxUoA tu poduszka i arbuz w roli głównej ⬇️⬇️⬇️https://www.youtube.com/watch?v=NhbGyKkHEn8Poduszka powietrzna uratuje nasze życie, ale tylko w połączeniu z pasami bezpieczeństwa 🧡🧡🧡🧡

Opublikowany przez O fotelikach Środa, 23 września 2020

 

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz. 3

Dziś skupiam się na poduszce powietrznej.

Poduszka powietrzna to nie mięciutka, cieplutka poduszeczka wypełniona pierzem do której z ogromną chęcią byśmy się przytulili.

Poduszka to worek, który po wybuchu napełnia się gazem w około 30ms, wypala z prędkością około 300 km / h.

Poduszka po wystrzale musi napełnić się gazem, który zaczyna ulatniać się przed momentem zetknięcia z głową.

Bez pasów zetknięcie z wybuchającą poduszką z ogromną siłą i prędkością przysporzy więcej zagrożenia niż bezpieczeństwa.

Poduszka ma za zadanie chronić naszą głowę, szyję i klatkę piersiową przed uderzeniem w kierownicę, deskę rozdzielczą, lub szybę. Poduszka amortyzuje siłę uderzenia.

Natomiast bez poduszki powietrznej człowiek uderzy w któryś z tych elementów z ogromną siłą.

Kolejną bardzo ważną rzeczą są nogi na desce rozdzielczej. Kategorycznie NIE WOLNO kłaść nóg na desce. Dlaczego ? Dlatego, że podczas kolizji 30, 40 km/h wybuchająca poduszka połamie nogi. I zamiast wyjść bez szwanku z takiej kolizji czekałoby długie leczenie i długa rehabilitacja.

 

Tak więc pamiętajmy, poduszka powietrzna uratuje  nas ale tylko w połączeniu z pasem bezpieczeństwa.

O fotelikach.