Tydzień Bezpiecznego Noworodka cz 6

Tydzień Bezpiecznego Noworodka cz 6

Tydzień Bezpiecznego Noworodka cz 6 👶👶👶👶O maleńkie dzieci trzeba dbać z ogromną dokładnością, ale o wcześniaków w szczególności 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡Dlatego dziś poruszam temat przewożenia wcześniaków, dla każdego dziecka wybór fotelika jest odpowiedzialnym zadaniem 🧡🧡🧡Fotelik ma ratować zdrowie a nawet życie dziecka, dlatego tak ważny jest jego wybór 🦸‍♀️🦸‍♀️🦸🦸Dla wcześniaków, noworodków i niemowląt dopasowanie fotelika to podstawa ! 🧡🧡🧡👶👶👶🚗🚗🚗Zadbajmy wspólnie o ich zdrowie w foteliku, zdrowy kręgosłup a przede wszystkim największe bezpieczeństwo 💪💪💪Zapraszam do punktu 🔥🔥O fotelikach 🔥🔥 na ul. Jasnej 2

Opublikowany przez O fotelikach Sobota, 5 września 2020

Tydzień Bezpiecznego Noworodka cz 6

Wcześniaki, co z nimi ?

Dla dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży i noworodków z małą masą urodzeniową poniżej 2,5 kg lub dzieci z chorobami, można wybrać gondolę zamiast fotelika samochodowego. W gondoli dziecko podróżuje w pozycji leżącej, co dla wcześniaków i dzieci z chorobami może okazać się bezpieczniejszym wyborem.

Dokonując wyboru gondoli czy fotelika ważnym czynnikiem, które należy wziąć pod uwagę jest wielkość, szczególnie wcześniaka.

Masa ciała, długość, dojrzałość neurologiczna i współwystępujące choroby, szczególnie dysplazja oskrzelowo płucna, stanowią potencjalne ryzyko zaburzeń oddychania w urządzenia do przewożenia dzieci.

Wcześniaki obciążone są większym ryzykiem zmniejszenia utlenowania krwi, bezdechów czy bradykardii, szczególnie kiedy podróżują w pozycji półleżącej.

Dlatego kiedy lekarz zaleci podróżowanie dziecka w pozycji leżącej, wybieramy gondolę samochodową. Wcześniaki wymagają stałej kontroli osoby dorosłej, czy podróżują w foteliku czy też w łóżeczku samochodowym.

Podsumowując Tydzień Bezpiecznego Noworodka :

Fotelik samochodowy musi być dopasowany do kanapy auta,

Przewozimy dziecko od pierwszej podróży, po wyjściu ze szpitala TYŁEM do kierunku jazdy, najbezpieczniej kontynuując do 4 roku życia,

Odradzam wybór fotelików w zestawie 3 w 1, szczególne tych, które nie posiadają i nie zaliczyły niezależnych testów zderzeniowych,

Oczywiście zapinamy dziecko w uprzęży własnej fotelika najmocniej jak potrafimy,

A noworodki i niemowlęta powinny być w foteliku tylko podczas podróży autem,

Nie nadużywajmy fotelika samochodowego, nie zastępujmy nim wózka na spacerach czy zakupach.

Zapraszam po dopasowany fotelik samochodowy do Waszego auta, do punktu O fotelikach na ul. Jasną 2 w Koninie.

Życzę bezpiecznych podróży

O fotelikach