Tydzień Bezpiecznego Noworodka – cz 5

Tydzień Bezpiecznego Noworodka – cz 5

Tydzień Bezpiecznego Noworodka – cz 5 👶👶👶👶Czego nie powinniśmy robić z fotelikiem samochodowym w którym jest noworodek ❓❓❓Wyłączamy poduszkę powietrzną kiedy dziecko podróżuje tyłem na przednim fotelu 👍👍👍Test fotelika z poduszką powietrzną, oglądaj od 1 : 17 https://www.youtube.com/watch?v=3YF34gzwiaQ&t=11sNajbezpieczniejsze miejsce dla dziecka to kanapa tylna auta, szczególnie środek pod warunkiem, że – o tym w filmie ⬇️⬇️⬇️⬇️ Nie wykorzystujmy fotelika samochodowego do przewożenia dziecka podczas zakupów czy spaceru, od tego mamy wózek. Fotelik samochodowy używajmy TYLKO podczas jazdy autem 🚗🚗🚗NIE trzymajmy dziecka na rękach podczas jazdy, w trakcie wypadku nie jesteśmy w stanie utrzymać dziecka, TEST zderzeniowy dziecka na rękach, oglądaj od 1 : 09https://www.youtube.com/watch?v=3YF34gzwiaQ&t=11sDzieci wozimy ZAWSZE w foteliku samochodowym, tyłem do kierunku jazdy najbezpieczniej do co najmniej 4 roku życia 🧡🧡🧡🧡Zapraszamy dziś po dopasowany fotelik dla Waszego zaraz nowonarodzonego bobasa 😍😍😍👶👶👶😍😍😍👶👶👶😍😍😍👶👶👶😍😍😍👶👶👶 🔥🔥O fotelikach 🔥🔥 ul. Jasna 2

Opublikowany przez O fotelikach Piątek, 4 września 2020

 

Tydzień Bezpiecznego Noworodka – cz 5

Czego nie powinniśmy robić z fotelikiem samochodowym w którym jest noworodek ?

Przede wszystkim, jeżeli przewozisz dziecko z przodu WYŁĄCZ poduszkę powietrzną. Poduszka powietrzna wybucha z prędkością około 300 km/h co mogłoby być ogromnym uderzeniem w tył fotelika

Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka jest środkowa miejsce na tylnej kanapie, o ile mamy tam isofix, i o ile są 3 punktowe pasy bezpieczeństwa i kanapa pozwala nam na zamontowanie fotelika.

Kolejną rzeczą, którą niestety nagminnie wykorzystujemy to przetrzymywanie noworodka w foteliku samochodowym na spacerze czy zakupach. Fotelik samochodowy, jak sama nazwa wskazuje jest zabezpieczeniem dziecka podczas podróży w samochodzie, jeżeli nie musimy, nie trzymajmy maleństwa w pozycji pół leżącej podczas zakupów czy spaceru. Mimo, że jest to wygodne, wpinamy fotelik w stelaż wózka, pozycja pół leżąca nagminnie wykorzystywana nie jest zdrowa dla kręgosłupa noworodka i niemowlaka.

Jeszcze raz to powtórzę, nie używajmy fotelika samochodowego podczas zakupów czy spaceru, dla noworodka powinniśmy robić co godzinną przerwę od tej pozycji.

Nie używajmy również fotelika jako kołyski.

Oczywiście nie przenosimy fotelika z dzieckiem, które nie jest zapięte w uprzęży własnej fotelika.

Kolejną rzeczą o której również muszę powiedzieć, nie trzymamy dziecka na rękach czy kolanach podczas podróży autem !

Mimo tego, że kochamy nasze dzieci i myślimy, że jesteśmy w stanie je utrzymać podczas wypadku, niestety ale tak się nie stanie, dlatego ZAWSZE dziecko musi podróżować w foteliku samochodowym i mocno zaciśniętej uprzęży własnej.

Przewóźmy nasze dzieci tyłem do co najmniej 4 roku życia.

O fotelikach