Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz. 5 – TEST PLUS

Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz 5 – Test PLUS

Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz 5 – Test PLUS 💪💪💪Dlaczego Test Plus jest najrygorystyczniejszym testem fotelików ?Tylko foteliki tyłem do kierunku jazdy mogą zaliczyć test plus, ze względu na zmierzony o wiele, wiele mniejszy nacisk na szyję dziecka podczas zderzenia czołowego.Prędkość zderzenia w teście Plusa to 56 km/h, czy to duża prędkość w porównaniu z Naszą średnią prędkością jazdy po mieście ? A każdy kilometr więcej na godzine to większe siły działające na nas podczas wypadków samochodowych, powodujące większę obrażenia.Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo naszych dzieci w aucie, zwolnijmy prędkość jazdy, zapnijmy pasy, schowajmy luzem leżące przedmioty, walizki do bagażnika, przewóźmy dzieci tyłem do kierunku jazdy, iiii na wakacjeee 🤩🤩🤩🤩Bezpiecznych podróży dla Was wszystkich 🧡🧡🧡źródło grafiki – a Rear Facing Family.

Opublikowany przez O fotelikach Piątek, 14 sierpnia 2020

 

Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz. 5 – odkrywamy Test PLUS

Dlaczego tak ważne jest, aby fotelik tyłem do kierunku jazdy miał zaliczony Test Plus ?

W Szwedzkim VTI mierzony jest nacisk na szyję podczas zderzenia czołowego. Dziecko ze względu na dużą i ciężka głowę w stosunku do całego ciała, jest bardziej narażone na bezwładne wyrzucenie głowy do przodu. Tym bardziej, że chrząstki między kręgami nie zdążyły jeszcze skostnieć a mięśnie nie są jeszcze gotowe na tak duże obciążenie.

Podczas testów zderzeniowych Testu Plusa siła nacisku na szyję dziecka w foteliku do 18 kg nie może przekroczyć 1220 N, czyli 122 kg. W foteliku do 25 kg siła ta nie może przekroczyć 1640 N, czyli 164 kg.

Chciałabym dołączyć również grafikę pokazującą siłę nacisku podczas testu, niebieskie punkty to foteliki przodem a czerwone to foteliki tyłem. W fotelikach przodem najmniejszy nacisk wyniósł 150 kg a największy 450 kg, reszta to średnia między 200 a 300 kg.

Foteliki tyłem natomiast największy nacisk wyniósł 100 kg, a najmniejszy 45 kg.

Kolejna grafika przedstawia nacisk na szyje podczas jednego z testów, w foteliku przodem siła nacisku wyniosła prawie 1 900 N czyli 190 kg, w foteliku tyłem ten nacisk wyniósł 394 N czyli prawie 40 kg.

W foteliku przodem mamy 5 razy większą siłę nacisku na szyję dziecka podczas zderzenia.

Mam nadzieję, że w tym tygodniu byliście ze mną i przekonaliście się do bezpieczeństwa fotelików tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście fotelik trzeba dopasować do dziecka i do kanapy auta, poprawnie zamontować a dziecko zapiąć jak najmocniej.

Pozwól dołączyć swojemu dziecku do grona Bezpiecznych Tyłem Maluchów.

O fotelikach