Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz 4 – Nogi

Tydzień Bezpiecznego Malucha cz 4 – Nogi

Tydzień Bezpiecznego Malucha cz 4 – Nogi 🦵🦵🦵Wielu rodziców pyta o nogi dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy.Oczywiście dziecko ma miejsce, tym bardziej, że połączenia między kośćmi to chrząstka, co pozwala dziecku np wziąć bez problemu stopę do buzi, a więc bez problemu np nogi skrzyżować w foteliku🤩🤩🤩 Podczas wypadku nogi dziecka są wsuwane do pozycji skulonej, spójrzcie na ten film BeSafehttps://www.facebook.com/BeSafeDACH/videos/1167111426764740Dziecko spokojnie może położyć nogi w każdej komfortowej dla niego pozycji, ma miejsce i jest bezpieczne ! 🧡🧡🧡W sobote 15.08 mamy wooolne, więc zapraszam jeszcze dzisiaj do 18 lub widzimy się od poniedziałku 🥰🥰🥰Bezpiecznych podróży 🧡🧡🧡🧡

Opublikowany przez O fotelikach Piątek, 14 sierpnia 2020

 

Reboard 5x sicherer

Kleine Kinder können was ihre Sicherheit angeht, noch keine eigenen Entscheidungen treffen, deshalb liegt es an uns Eltern, die sichersten Möglichkeiten für sie zu wählen. Die Sitzrichtung im Autokindersitz zählt auch dazu: im Video könnt ihr eindeutig sehen, dass rückwärtsgerichtet 5x sicherer ist. Damit noch mehr Eltern ihre Kinder sicherer im Auto mitfahren lassen können, darf das Video gerne geteilt werden!

Opublikowany przez BeSafe Poniedziałek, 11 czerwca 2018

 

 

Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz 4

Dziś opowiem o Nogach, dużo rodziców ma wątpliwości i pyta co z tymi nogami w fotelikach tyłem ?

A ja odpowiadam, Nic 🙂

Dziecko może usiąść w różnych pozycjach i w różnej kombinacji położyć nogi, ma na to miejsce.

Spójrzcie proszę na zdjęcia Anastazji, która ma 4,5 roku i nadal jedzie tyłem, chciałabym pokazać co ona robi z nogami i jak je układa. Może siedzieć z nogami opartymi o oparcie kanapy, krzyżować, zginać i wymyślać każdą inną pozycję, która będzie dla niej wygodna, a każda z nich będzie bezpieczna.

Podczas zderzenia nogi dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy są wsuwane głębiej do fotelika do pozycji skulonej, co jest całkowicie bezpieczne, tak jak na załączonym filmie.  Natomiast dzieci jadące przodem do kierunku jazdy mają większe prawdopodobieństwo obrażeń kończyn dolnych ze względu na możliwość zetknięcia się z fotelem przednim.

Wyobraźmy sobie, że siedzimy na wysokim stołku bez podnóżka, jest nam nie wygodnie, ponieważ nie wiemy co zrobić z nogami. Taką sytuację ma również dziecko zbyt wcześnie przesadzone przodem do kierunku jazdy, i kombinuje co zrobić z nóżkami, więc zaczyna kopać w oparcie fotela czyli w nasze plecy, co nie jest dla nas komfortowe podczas podróży.

Zamiast więc martwić się o nogi i miejsce na nie w foteliku tyłem, powinniśmy martwić się o głowę, kręgosłup, kręgi i szyję dziecka w foteliku przodem do kierunku jazdy.

Dzieci jadące tyłem do kierunku jazdy, nie ważne w jakiej pozycji położą nogi, będzie im wygodnie, komfortowo a przede wszystkim bezpiecznie.

O fotelikach