Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz 3 – ochrona fotelika tyłem do kierunku jazdy podczas wypadków samochodowych

Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz 3 – Ochrona w foteliku tyłem podczas wypadków samochodowych

Z wielkim opóźnieniem 🕣🕣🕣 ale wrzucam film 👍👍Dziś w trzeciej części Tygodnia Bezpiecznego Tyłem Malucha mówię o wypadkach samochodowych, o zderzeniach czołowych, bocznych i tylnychFoteliki tyłem do kierunku jazdy są również bezpieczne w zderzeniach tylnych, również ze względu na prędkości tych zderzeń i znacznie mniejszą ich ilośćTo zderzenia czołowe są najczęstsze i najgroźniejsze i dlatego jest tak ważna ochrona głowy i kręgosłupa dziecka 👶👶👶Chociaż wypadki samochodowe są ostatnią rzeczą, której chcielibyśmy doświadczyć, to jest ich każdego dnia i w każdym mieście bardzo dużo, za dużo…Polecam również kanał na YouTube, ➡️➡️➡️polskie drogi⬅️⬅️⬅️, jako przestrogę i świadomość wypadków na naszych drogachZbliża się weekend a ja życzę wszystkim bezpiecznych podróży🥰🥰🥰Jeszcze jedno ogłoszenie, w sobote 15.08.2020 nie pracujemy, mamy wooolne, świętujemy dzień święty 😍😍😍

Opublikowany przez O fotelikach Czwartek, 13 sierpnia 2020

 

Tydzień Bezpiecznego Tyłem Malucha cz 3

Dziś chciałabym powiedzieć o wypadkach samochodowych, uważam, że wypadki samochodowe są na tyle ważne ich zasada działania i to jakie siły na nas działają, postanowiłam zrobić osobny film poświęcony właśnie wypadkom samochodowym.

Poruszający się samochód w momencie zetknięcia z przeszkodą, innym samochodem, drzewem lub barierą, wytraca prędkość w bardzo krótkim czasie do zera, ale pasażerowie poruszają się dalej z prędkością auta sprzed zderzenia, do momentu zetknięcia się z innym przedmiotem. Nasz tułów zostanie zetknięty z pasem samochodowym, który nas przytrzyma, może również uderzyć w kierownicę lub przedni fotel, jeżeli pasażer nie będzie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Każdy wypadek to  3 zderzenia, pierwszy to uderzenie samochodu w przeszkodę, drugi to uderzenie pasażera w pas samochodowy lub inny element pojazdu, i ostatni to uderzające organy wewnętrzne w przód wnętrza ciała.

W zderzeniach czołowych w fotelikach tyłem do kierunku jazdy, 2 ostatnie zderzenia występują w równym czasie i nie są narażone na tak duże przeciążenia, ponieważ dziecko jest wpychane w głąb oparcia fotelika.

Podczas zderzeń bocznych, również fotelik tyłem do kierunku jazdy zapewnia lepszą ochronę dla dziecka.

Na koniec zostawiłam zderzenia tylne, ponieważ są źródłem obiekcji rodziców przed wyborem fotelika tyłem do kierunku jazdy właśnie przez zderzenia tylne. Zderzenia tylne są w znacznej mniejszości niż zderzenia czołowe czy boczne. W tych zderzeniach również prędkość jest o wiele, wiele mniejsza, uderzony samochód w tył może być przepchnięty do przodu. Również w tylnych zderzeniach jest o wiele mniej poszkodowanych i ofiar śmiertelnych. Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć dziecko przed zderzeniami czołowymi, które są o wiele częstsze i o wiele groźniejsze.

Chciałabym polecić kanał na YouTubie, polskie drogi, jako przestrogę, abyście uważali na siebie podczas jazdy, oraz jako uświadomienie sił, częstości i zagrożenia w wypadkach drogowych.

Drogi rodzicu, zrób wszystko, aby świadomie chronić swoje dziecko podczas zderzeń, wybierz jego bezpieczeństwo, wybierz fotelik tyłem do kierunku jazdy.

O fotelikach