Tydzień bezpiecznego starszaka – część 2 – Pas biodrowy

 

Bezpieczny starszak – prawidłowo poprowadzony pas biodrowy

Z lekkim opóźnieniem ale jest jest jest 🧡🧡🧡Tydzień bezpiecznego starszaka – część 2 – prawidłowo poprowadzony pas biodrowy 👍👍Pas biodrowy musi być prowadzony pod brzuchem, aby mógł nas uratować. Pas biodrowy zapięty na brzuchu jest dużym niebezpieczeństwem dla dzieci jak i dla osób dorosłych.Podsyłam linki do filmów :1. https://www.youtube.com/watch?v=Tc4YzLVCHTQ2. https://www.youtube.com/watch?v=ubujEGP4EIM3. https://www.youtube.com/watch?v=eINHnuysp084. https://www.youtube.com/watch?v=IRU4f_o-ZKE Tu od 0:35 test manekina na podkładceKolejna zaleta 💪💪 fotelików z wysokim oparciem to zaczep krokowy, który poprawia prowadzenie pasa biodrowego i uniemożliwia wpadnięcie dziecka pod pas biodrowy w trakcie zderzenia czołowego.Na filmie mój bezpieczny ulubieniec z zaczepem krokowym – iZi Flex Fix i-size 🧡🧡🧡Bezpieczeństwo Twojego dziecka to nasza Pasja 🧡🧡

Opublikowany przez O fotelikach Środa, 22 lipca 2020

 

Tydzień bezpiecznego starszaka – Prawidłowo zapięty pas biodrowy

Pas biodrowy u dzieci i dorosłych musi przebiegać pod brzuchem. Nie może być on zapięty przez środek brzucha.

Podczas zderzeń czołowych dochodzi do tzw. efektu nurkowania, czyli wpadnięcia pod pas biodrowy. Prowadzić to może do zmiażdżenia tkanek miękkich w jamie brzusznej oraz pęknięcia aorty, na skutek gwałtownego wzrostu ciśnienia krwi w tętnicy poprzez zaciśnięcie się pasa biodrowego na brzuchu.

Foteliki samochodowe z wysokim oparciem, tak jak iZi Flex Fix, posiadają zaczep krokowy, który pomaga prowadzić pas biodrowy bezpiecznie pod brzuchem dziecka. Drugą jego zaletą jest to, że uniemożliwia dziecku wpadnięcie pod pas biodrowy podczas zderzeń czołowych.

Jeżeli już chcecie zmienić fotelik dla dziecka na 3 kategorię, trzeba sprawdzić przed zakupem poprawność przebiegu pasa biodrowego.

Ja oczywiście polecam przewożenie dzieci jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy, lub przewożenie dzieci w foteliku z własną uprzężą, ale kiedy dziecko wyrosło już wzrostowo lub wagowo z fotelika, wybierzcie fotelik z zaczepem krokowym i ponownie sprawdźcie poprawność zapiętego pasa biodrowego.

Efekt nurkowania i źle zapięty pas biodrowy czyli przez środek brzucha, możecie zobaczyć na filmach :

  1. Film od Szwajcarskiego klubu TCS, manekin zapięty tylko w pas bezpieczeństwa samochodowy, a test został przeprowadzony przy           30 km/h.

2. Film pokazuje efekt nurkowania

3. Manekin z błędnie pasem biodrowym zapiętym przez środek brzucha.

 

4. Obejrzyjcie proszę, od 0:35 sekundy, test manekina na podkładce wpadający pod pas biodrowy, dalej również test manekina zapiętego tylko w pasy bezpieczeństwa samochodowe który wpada pod pas biodrowy.

Pamiętajcie !

Absolutnie nie przewoźcie dzieci zapiętych tylko w pasy bezpieczeństwa. Pasy bezpieczeństwa są skonstruowane, aby ratować nas dorosłych. Dzieci natomiast do 1,50 cm muszą być przewożone w foteliku samochodowym. A najbezpieczniej będzie, jeżeli te foteliki będą z wysokim oparciem, ochroną głowy i zabudowanym zagłówkiem.

 

Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci w aucie.