Tydzień bezpiecznego starszaka – część 1 – ochrona głowy

Bezpieczny starszak – ochrona głowy

Dziś pierwsza część filmów z serii bezpieczny starszak. 🧡🧡🧡Pierwszą i najważniejsza zaletą fotelików z wysokim oparciem jest ochrona głowy.Zagłówek chroni głowę dziecka przed silnym uderzeniem w szybę lub drzwi samochodu.Dołączam linki do 3 filmów z YouTuba1. Porównanie testu zderzenia bocznego, Fotelik z ochroną głowy i podkładkahttps://www.youtube.com/watch?v=abh47GCst282. Film ADAC, pokazujący uderzenie głowy manekina na podkładcehttps://www.youtube.com/watch?v=E4xaEK5D6fE&t=57s3. Test zderzenia bocznego, manekin na podkładce i manekin w foteliku z wysokim oparciem ale bez zabudowanego zagłówkahttps://www.youtube.com/watch?v=mf-kN6FCLdsProszę Was o obejrzenie tych filmów, i również o polecenie obejrzenia ich rodzicom którzy przewożą dzieci na podkładkach.Bezpieczeństwo każdego dziecka w aucie jest największym priorytetem. 💪💪💪🧡🧡🧡

Opublikowany przez O fotelikach Wtorek, 21 lipca 2020

 

Pierwszą z zalet fotelików z wysokim oparciem jest ochrona głowy.

Podczas zderzeń bocznych to zagłówek chroni głowę dziecka, przed zderzeniem z szybą. Kiedy dziecko nie posiada takiej ochrony, uderza głową o szybę lub drzwi samochodu.

Zderzenia boczne są najczęstsze zaraz po zderzeniach czołowych. A według statystyk policyjnych za rok 2018, wypadków z udziałem dzieci w wieku od 7 – 14 lat było 1414, z czego zginęło 21 dzieci !

W zderzeniu bocznym jedyną strefą zgniotu są drzwi. Kawałek blachy i kawałek plastiku. A podczas takiego zderzenia, które trwa ułamki sekund, głowa dziecka jadącego na podkładce jest narażone na silne uderzenie w szybę, co naraża dziecko na utratę zdrowia a nawet życia.

Zagłówek w foteliku z wysokim oparciem, chroni głowę Waszego dziecka, w trakcie zderzenia bocznego.

W momencie kiedy Wasze starsze dziecko, podróżuje w foteliku z wysokim oparciem i zabudowanym zagłówku można nazwać taki fotelik bezpiecznym.

Zagłówek powinien być zabudowany, aby chronić całą głowę dziecka.

Dołączam linki do filmów z Youtube

  1. Jest to test o którym, w filmie mówię jako 3 pozycja, manekin na podkładce, oraz test manekina w foteliku z wysokim oparciem ale bez zabudowanego zagłówka.

2.  Porównanie dziecka jadącego na podkładce i dziecka jadącego w foteliku z wysokim oparciem, podczas zderzenia bocznego.

3. Film od ADAC, pokazujący uderzenie głową manekina w szybę.

Chciałabym, abyście zobaczyli te filmy, przemyśleli je i sami sobie odpowiedzieli na pytanie :
Czy moje dziecko podróżuje bezpiecznie ??