Tydzień Bezpiecznego Noworodka cz 3

Tydzień Bezpiecznego Noworodka cz. 3

Tydzień Bezpiecznego Noworodka cz. 3 👶👶👶🧡🧡🧡👶👶👶 zapinamy fotelik poprawnie na pasach samochodowych 👍👍👍Zastanawialiście się kiedyś dlaczego poprawna kolejność zapiętych pasów samochodowych, biodrowa część nad nóżkami dziecka a barkowa za fotelikiem, jest tak ważna ??Spójrzcie proszę na te filmy, to testy fotelików zapiętych odwrotnie na pasach samochodowych https://www.youtube.com/watch?v=aMeVHyVEaI4https://www.youtube.com/watch?v=fTqoGHspLVA&t=4s od 1 :58 Oczywiście noworodki i niemowlęta przewozimy TYLKO i wyłącznie TYŁEM do kierunku jazdy, a chcąc przedłużać ich bezpieczeństwo wozimy dzieci do conajmniej 4 roku życia w ten sposób 🧡🧡🧡Jutro zapraszamy na dopasowanie fotelika do naszego punktu od 13 do 20 🤩🤩🤩

Opublikowany przez O fotelikach Środa, 2 września 2020

Jak zapiąć fotelik na pasach samochodowych ?

Najważniejszą rzeczą jest poprawna kolejność zapięcia pasów bezpieczeństwa, pas biodrowy przechodzi nad nóżkami dziecka a pas barkowy oplata cały fotelik.

NIGDY odwrotnie, dlaczego ? W odpowiedzi crash test nie poprawnie zapiętego fotelika

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest uchwyt czy też pałąk.

W większości foteli musi być on postawiony w pozycji do „przenoszenia” do góry, jednak zawsze trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi  danego fotelika.

Uchwyt ten nie służy jedynie do przenoszenia fotelika, ale ma o wiele bardziej odpowiedzialne zadanie.

Działa on jako rama antyrotacyjna podczas zderzenia tylnego.

Kolejną rzeczą jest mocne zapięcie uprzęży na dziecku, ponieważ im mocniej zapięte jest dziecko tym jest ono bezpieczniejsze.

Dzieci od pierwszego dnia przewozimy tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

Dla większości wyda się to oczywiste, jednak spotkałam się z zapiętą skorupą przodem do kierunku jazdy, dlatego też uważam za bardzo istotne, aby o tym powiedzieć.

Podsumowując

Fotelik dla noworodka zapinany na pasach bezpieczeństwa, zapinamy część biodrową nad nóżkami, część barkowa oplata całą skorupę fotelika.

Uchwyt musi być w pozycji pionowej, chyba, że producent danego fotelika zaleca inaczej.

Zapinamy mocno dziecko w uprzęży oraz przewozimy dzieci od początku TYŁEM do kierunku jazdy najbezpieczniej do co najmniej 4 roku życia.

Życzę bezpiecznych podróży.

O fotelikach