Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz. 5

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz.5

Tydzień Bezpiecznego Dorosłego cz. 5 💪💪💪Jak często zdarza się Wam odpisanie na sms lub sprawdzenie czegoś w telefonie podczas jazdy ? 📱📱📱Przyznaję mnie również często korci do tego, żeby spojrzeć na telefon.. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ tak na chwilę, na szybko bo coś przyszło … Ale z tyłu głowy włącza się lampeczka 🚨🚨🚨 , a co będzie jak… odbiorę życie drugiemu człowiekowi ? Jak przez moją głupotę i nie cierpliwość zniszczę życię sobię albo komukolwiek innemu ? Mówię głośno NIE ‼️‼️‼️ ‼️‼️‼️ telefonom podczas jazdy. Pisanie smsów, rozmowa przez telefon i trzymanie tego telefonu barkiem, sprawdzanie i szukanie różnych rzeczy w telefonie, rozprasza naszą uwagę i koncentracje w efekcie czego mamy mocno opóźnioną reakcje lub całkowity jej brak. Stłuczka lub wypadek gotowy… Telefon stał się integralną naszą częścią życia i przedłużeniem naszej ręki Zrezygnujmy z niego chociaż pod czas jazdy 🧡🧡🧡🧡🧡🧡Podysłam linki do filmów :https://www.youtube.com/watch?v=FbSSvd8eApohttps://www.youtube.com/watch?v=1Mq21IuOHSkhttps://www.youtube.com/watch?v=FpcBhtXRD_ghttps://www.youtube.com/watch?v=yLlIWU6nj_MZróbmy wszystko, abyśmy podróżowali bezpiecznie ! 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

Opublikowany przez O fotelikach Piątek, 25 września 2020

Telefon

W poprzednim filmie mówiłam o zagrożeniu jakie niesie za sobą niezabezpieczony telefon podczas wypadku.

Telefon niesie również inne zagrożenie.

Pisanie smsów, rozmowa przez telefon przy uchu, oderwanie wzroku i szukanie czegokolwiek w telefonie może grozić wypadkiem.

Odrywając wzrok na sekundę tracimy z pola widzenia całą drogę, w mieście nie zauważymy pieszego, który szybko chce przebiec na drugą stronę i właśnie on myśli, że Ty w aucie go widzisz, patrząc w telefon możesz go nie zauważyć i tragedia gotowa.

Również na autostradzie możemy nie zauważyć auta, które nagle zmienia swój pas ruchu lub wykonuje inny manewr.

Wypadek trwa milisekundy, a odwrócenie wzroku na sekundę może spowodować brak naszej reakcji lub mocno ją opóźnić.

Telefon, rozmowa przez telefon i pisanie smsów nadal jest jednym z głównych czynników powodujących kolizję lub wypadek.

Odłóż telefon w trakcie jazdy, dojedź cały i zdrowy do miejsce docelowego i dopiero wtedy weź telefon.

Zróbmy wszystko, abyśmy wszyscy podróżowali bezpiecznie.

O fotelikach